top of page

Якщо дитина не бере груди

  • lesdareka
  • 30 вер. 2022 р.
  • Читати 3 хв

Коли дитина не бере груди, то засмучує маму, її партнера, медичний персонал та всю її родину. Чому дитина може бути не здатною смоктати груди?


Цей факт, здається, протирічить інстинктам виживання дитини. Дитина, що не може смоктати груди, мала б бути поодиноким винятком сучасної медицини. Багато дітей не можуть смоктати груди, бо їхні матері народили їх у ХХІ столітті.



1. Надлишкова гідратація матері шляхом внутрішньовенних ін'єкцій до, після та під час пологів;


2. Звільнення дихальних шляхів дитини після народження (шляхом відсмоктування);


3. Медикаментозні втручання у перед- або пологовому періоді;


4. Розділення дитина і матері одразу після пологів на 2 години і довше, замість контакту шкіра до шкіри з матір'ю. Дитині потрібно дати можливість доповзти до соска, але у багатьох пологових цього не роблять, тому що це забирає час;


5. Сповиті діти з меншою ймовірністю зможуть присмоктатися до грудей. Одяг може заважати прикладанню або не давати знайти груди для прикладання. Дитина може стати сонною тому що її одягають, замість того, щоб активно шукати груди. І дуже реально, що одяг розділяє дитину та маму.


6. Дитина знаходить материнські груди за запахом. Вмивання сосків та ареоли можуть ускладнити дитині пошук грудей та присмоктування.


Проблеми із грудним вигодовуванням, у тому числі і дитина, яка не може прикластися до грудей, як правило, є наслідком кількох причин, які збіглись одночасно.


7. Діти, які мали проблеми з кисневою недостатністю під час і відразу після пологів, та були в реанімації з цієї причини можуть мати проблеми з прикладанням до грудей. Це може бути обумовлено пошкодженням нервової системи (коротко- чи довготривалим) або маніпуляціями під час реанімаційних дій. Таких дітей часто розлучають з матір'ю і відправляють до палати інтенсивної терапії.


8. Прикладання дитини силоміць до грудей або використання сили, щоб примусити дитину залишатися біля грудей, не працює. Дитина буде слабо смоктати або пручатись, відштовхуючись від грудей. Деякі діти можуть спочатку трохи смоктати, але потім плачуть та відштовхуються.Дуже часто "помічники" намагаються силою утримувати дитину біля грудей, але це тільки погіршує ситуацію.


9. Коротка вуздечка в комбінації з набряком молочної залози.


10. Діти зі щілиною у піднебінні.


11. У деяких матерів дуже великі або втягнені соски, які власне не перешкоджають грудному вигодовуванню. Фактично, завеликі або задовгі соски, ймовірно, створюють більше проблем, ніж втягнуті. Є сенс дати дитині необхідний час для, щоб вона навчилася прикладатися до грудей. Для годування варто використовувати чашку або ложку. Також у випадку завеликих сосків часто часто спрацьовує система догодовування під час прикладання до грудей. Дитина звикає отримувати молоко з грудей і, з часом, дитина почне висмоктувати його самостійно. У такій ситуації допоможе терпіння, а не годування з пляшки або використання накладок на соски.


12. Ускладнення з прикладанням можуть мати діти з неврологічними проблемами або діти з деякими аномаліями обличчя чи ротової порожнини.


Що ж робити, якшо не виходить?

1. Майте терпіння, не починайте панікувати відразу після народження і не поспішайте з введенням пляшки або накладок на соски.


2. За можливості надайте дитині багато контакту "шкіра до шкіри" і можливість знаходити груди, присмоктуватися до них, інколи зовсім без допомоги.


3. Якщо дитина не прикладається до грудей протягом кількох годин, породілля повинна розпочинати зціджування груді і годувати дитину за допомогою ложки, чашки. До приходу молока на третю-четверту добу, ручне зціджування часто більш ефективне, ніж молоковідсмоктувач. Втім, навіть після приходу молока.


4. Годувальниця повинна отримати кваліфіковану та досвідчену допомогу у правильному прикладанні.


5. Використання методу стиснення грудей збільшує потік молока з грудей, це заохочує дитину прикластися та залишитися на грудях.


6. Медичний персонал повинен створити атмосферу розслаблення навколо дитини, особливо навколо тих дітей, які не можуть зараз прикластися.Паніка персоналу не допомагає крапка. Якщо запанікує персонал, то матір теж панікуватиме. Багато дітей зможуть прикластися, коли прийде молоко на 3-4 добу.


7. Якщо дитина не прикладається після збільшення молока на 3-4 добу, варто використати пальцеве годування- техніку, яка часто допомагає підготувати дитину до смоктання грудей. Пальцеве годування розборкує сонну дитину та заспокоює знервовану.


8. Використання системи для годування біля грудей після пальцевого догодовування може чудовою допомогою, щоб дитина продовжувала смоктання.Використання системи утримує дитину на грудях.


9. Деякі малюки готові до експериментів з прикладанням після того, як їх заохотити спочатку невеличкою кількість молока, яку дали з пальця або з чашки. Дуже голодна дитина не може терпляче прикладатися до грудей, тому трошки підгодувавши її з пальця або чашки можна отримати кращий результат при прикладанні до грудей.


10. Спроби прикласти дитину до грудей відразу після прокидання або ж коли вона тільки -но починає засинати інколи більш успішні.


11. Дитину, яка плаче або кричить, важко прикладати. Якщо показати матері як заспокоїти дитину, це може допомогти прикласти малюка.


12. Переконайте матір зціджувати молоко та збільшити потік молока. Хороший потік молока є значним визначальним фактором того, чи візьме з рештою малюк груди. Багато молока означає, що буде добрий потік, добрий потік означає, що дитина ймовірніше візьме груди. Коли в матері не багато молока, малюк буде частіше прикладатися, якщо ми будемо застосовувати вищезгадані методи. При частих прикладаннях кількість молока буде збільшуватись і, що ще більш важливо збільшиться той потік молока, який отримує дитина від матері.


Дж. Ньюмен " Грудне вигодовування. Необмежені можливості."

Comments


bottom of page